Evde Mutluluk Projelerim ve Yeni Makyaj Masam :)

Salı, Mayıs 17, 2016 İlkim Kocamaz 0 Comments


İyi yaşamak, iyi hissetmek ve mutluluk ile ilgili her gün onlarca formül içeren makaleler, videolar, konferanslar hazırlanıyor. Hitap ettikleri mutsuz kitle de büyük bir açlıkla bu formüllere sarılıyor. Çağımızın en büyük sorunu maalesef zamansızlık ve onun verdiği yetersizlik, bıkkınlık, mutsuzluk... Tabii ki çözüm için herkesin kendine göre bir yöntemi var: Mesela ben, gün içinde en çok zaman geçirdiğim yerleri düşünüyorum:
  • Ofis
  • Direksiyon koltuğu
  • TV Kanepem
  • Makyaj masam :)))
Trafikte geçen zamana çare yok.Çalışma saatleri desen gayet stabil. Dolayısıyla zamandan kazanmak için pek şansım yok. Peki ne yapabilirim? Daha kaliteli, konforlu, mutluluk verecek şekilde zamanı kullanabilirim. 
Peki nasıl?

Beni akşamları gerçekten dinlendirecek, film izlerken içine adeta gömüleceğim bir kanepe ve her aradığımı bulabileceğim, şık, keyifle makyaj yapabileceğim bir makyaj masasına ihtiyacım var. Ve tabii ki, bunları aramak için dolaşmaya ayırabileceğim bir zamanım yok. Malum, internette ev ihtiyaçlarına dekoratif çözümler sunan siteleler var: Evmanya 'yı güvenilir ve hızlı bulduğum için aklıma ilk o geldi. Daha önce taşınırken abajurdan bardağa hatta ayakkabı dolabına kadar gereken herşeyi oradan sipariş etmiştim.
Kanepe için yüzlerce seçenek arasında biraz zorlandığımı itiraf etmeliyim :) Ama sonunda beni çağıran bu rahat tasarımı gördüm. Öndeden 4.850 TL civarı bir fiyatı varmış, indirimde 2850TL civarına inmiş. Zaten ara ara takip etmek lazım, ciddi indirimler yapıyorlar. Biraz daha bakındım emin olmak için, sonunda bu koca kanepeyi mutlulukla sepete attım. (Fiziksel olarak mümkün olmayan herşeyin sanalda saniyeler içinde yapılmasını yabancılamıyoruz artık ama düşününce garip değil mi?) Neyse, ikinci alışverişim aslında tamamen pratiklik ve malzemelerimi derli toplu bulabilme ihtiyacını karşılamak için: Bir makyaj masası! 

Nasıl bir şey istiyorum? Çok yer kaplamasın, herşey üstüne yığılacak gibi durmasın, aradığım ne varsa elimi attığımda bulabileyim... Tabii böyle görsel tasarımı pek şahane olanlar da insanı cezbetmiyor değil!;) Ama belki başka bir eve, şu an için ihtiyaç odaklı olmalıyım!
Evmanya

Şikayetçi olduğum dağınıklığa minimum yer ayırarak son vermek için sanırım bu ideal:

Evmanya

Yerimden kalkmadan kendime iki tane mutluluk sebebi satın aldım. Sabırsızlıkla gelecek haftayı bekliyorum. Bari bu arada makyaj malzemelerimi elden geçirip süresi dolanları ve kullanmadıklarımı ayıklayayım. Yenilere yer açmak lazım, değil mi? :)))

0 yorum :

Moda ve yorum birbirini tamamlayan iki kavram bence, ne düşünüyorsanız yazın ;)