Güneş gözlüğü alışverişi 3S Kuralı: Sabır, Stil, Seçenek

Pazar, Temmuz 31, 2016 İlkim Kocamaz 0 Comments

Yaz çantalarında neler olur?

Benimkinde ara ara değişmekle beraber "olmazsa olmaz"lar belli: Aynam, parlatıcım, koruyucu yüz losyonum, biraz çiğ kuruyemiş, ensem terlemesin diye bir lastikli toka ve tabii ki güneş gözlüğüm.
Güneş gözlüğü sanırım pek çoğumuzun ortak noktası. Çantada ya da torpido gözünde mutlaka bir gözlük vardır böyle güneşli günlerde...

Ama güneş gözlüğü sadece koruyucu, filtreleyici deyip öylesine alınan bir şey değil, resmen önemli, hatta yakıştığına emin olana kadar saatlerce tek tek denemekten yorulmayacağımız bir aksesuar aslında... Kadın ya da erkek farketmiyor, hepimiz için bir stil ve şıklık sembolü güneş gözlükleri...

Moda Motto
Miu Miu

Gözlük alışverişinde en sevmediğim şey ise, seçeneklerin sınırlı olması... Zaten yanyana on tane gözlük mağazası olmaz, e birine girince de insan içi rahat edene, doğru gözlüğü bulana kadar da bol bol seçeneği denemek istiyor. Bu anlamda Atasun Optik  tercihlerim arasında. Hem çok satış noktası var, hem de içeride istediğiniz kadar seçenek bulabiliyorsunuz. Rayban, Diesel, Miu Miu, Marc Jacobs, Michael Kors... Atasunoptik'teki kadın güneş gözlükleri seçeneklerinde aklınıza gelebilecek bütün ünlü markalar mevcut. Üstelik fiyatları da uçuk değil hatta bazı modeller indirime bile girmiş. Ben yukarıdaki süslü Miu Miu'yla birkaç gündür bakışıyorum, bakalım ;) Siz de fiyatlara bakmak, modellere göz atmak, ya da evden direkt satın almak isterseniz, web sitesinden tüm sezon modellerini inceleyebilir, online alışveriş yapabilirsiniz. 

Genelde webden alışverişi tercih etmeyenlerin ortak paydası, satış sonrası tüm kapıların kapanması,  satış gerçekleşene kadar her sorunuzu yanıtlayan firmaların adeta kapı-duvar olup sorunlarınızla sizi başbaşa bırakmaları oluyor ki, benim de başıma gelmiştir. Özellikle benim gibi kronik bir optik gözlük kullanıcı iseniz, satış sonrası destek ihtiyacınız da herkesten fazla oluyor... O saplar zamanla gevşiyor ve evde o minik vidaları sıkacak bir tornavida filan da olmayınca kalıcı bir gözlük düzeltme tiki geliştirebilirsiniz :) Şaka bir yana siteden aldığınız tüm gözlükler için bu tarz sap, vida ayarı ve vida değişimi hizmetlerinden ömür boyu yararlanabilirsiniz. Güneş gözlüğünüz için ultrasonik bakım ve temizleme işlemi de aynı şekilde ücretsiz ve sınırsız bir şekilde yapılıyormuş. Atasun Optik noktalarından birine gitmeniz yeterli. Tek kelime ile harika...0 yorum :

Moda ve yorum birbirini tamamlayan iki kavram bence, ne düşünüyorsanız yazın ;)