Sonbahar 2016 Oje Trendleri Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Salı, Ağustos 30, 2016 İlkim Kocamaz 0 Comments


Kıyafetten aksesuara, güzellikten renk paletlerine, sonbahar modasının detayları dünyaca ünlü tasarımcıların defileleri ile şekilleniyor. Podyumlardan yansıyan sonbahar oje trendleri ise yine güz tonlarını taşımakla beraber bizlere çok da fazla seçenek sunuyor.

Manikürün güzel yanı tamamen eğlenceli bir oyun olması... Saçınıza, kıyafetinize ya da herhangi bir aksesarınıza uydurmak zorunda değilsiniz. Bu yüzden aslında bu yazıdaki trendleri uygulamak için havaların soğumasını,  Ekim'i ya da Kasım'ı beklemenize de gerek yok. Şimdiden deneyebileceğiniz birbirinden farklı beş sonbahar manikürü ile mevsimi açalım bakalım:

Sonbahar 2016 Nail Trends from fashion shows

Klasik kırmızının modası hiç geçmiyor. 
Özellikle böyle tok kırmızı tonları,  kırçıllı kazaklarla, gri ve siyahlarla harika duruyor. Kırmızı, ojeler içinde tırnaklar için kot pantolonu gibidir desek yerini daha iyi anlatabiliriz :)

Sonbahar 2016 Nail Trends Coral

Yazın en sevilen ve bronz renlerle en yakışan rengi  Mercanı birden fazla tonuyla tırnaklarınızda kullanarak dikkat çekebilirsiniz.Bu üçlü ton geçişi Rebecca Minkoff'un defilesinden...


Bu bantlar olmasaydı ojeleri nasıl binlerce şekilde kullanabilirdik? Çok zor... İşte her tırnağın tam ortasında birer pencere açan  Mariss Webb görünümü...


Eskiyen makyaj süngerinizi atmadan önce uygulayabileceğiniz bir sonbahar manikür trendi: Nude tonlarda bir oje sürüyorsunuz ve siyah oje döktüğünüz süngerinizi tırnak uçlarınıza hafifçe bastırarak bu efekti veriyorsunuz.


"Yeni siyah: Hemen hemen siyah!" İlk bakışta siyah sandığınız, ama yaklaşınca gri, lacivert, bordo ya da yeşilin en koyu tonu olduğunu farkettiğiniz tüm o ojeler bu sezonun olmazsa olmazı....


"Gri, Siyah ya da her ikisi birden?" Neden olmasın? DKNY defilesinden bu görünüm bizi cesarete davet ediyor. Yşne bantlar yardımıyla gri-siyah, bej-siyah şeklinde varyasyonlar deneyebilirsiniz.


Kırmızı üzeri siyah... Vahşi ve iddialı. Vampir modasından kendimizi alamadık yıllardır... Bu sezon da etkisinden çıkamayacağız anlaşılan. Deneyiniz, yorumları bana da iletiniz :)


0 yorum :

Moda ve yorum birbirini tamamlayan iki kavram bence, ne düşünüyorsanız yazın ;)