Kraliçe gibi uyumak istiyorum!

Pazar, Ocak 29, 2017 İlkim Kocamaz 0 Comments

Tüm yaşantımıza bakıldığında ömrümüzün neredeyse üçte birini geçirdiğimiz uyku faslının, sadece süresinden ziyade, kalitesi de önemli...  “İyi uyku”, "Uyku kalitesi" kilo vermek için bile ön şart oldu son dönemde.  Ben de uzun zamandır yatağımdan rahatsızım... Biraz araştırma yapayım dedim;  aman allahım o kadar çok çeşit var ki, şaşıp kaldım...


Biz kadınlar tabii hemen, odada nasıl duracağına takılıyoruz :) Ama özelliklerine de iyice bakmak gerek... Bir de satıcılarla konuşunca insanın kafası karma karışık oluyor. Onların en sağlıklı seçim diye sundukları nedense benim sırtımı ağrıtıyor. Son derece kaba modeller olduğunu saymıyorum bile... Bence yatak satışında erkek yerine kadın personele ağırlık verilmeli :) Neyse iş başa düştü ve yatak denince akla ilk gelen markaları web üzerinden şöyle bir taradım, tabii kendi başıma yaptığım araştırmayı da sizlerle paylaşmadan olmazdı.

Şu anki yatağımın eni 160 cm. İlk evimize göre küçük alalım istemiştik ama artık sığamıyoruz! Öncelikle daha geniş olması ilk tercihim. Kesinlikle başlığı ve bazası da olsun, malum Türk tipi hayatlar yaşıyoruz, kışlıklar, yazlıklar, çeyizden kalanlar bir yere depolanmalı :) Ama başlığında da renk seçeneği olsun; monotonluğu kırsak, biraz daha renkli ve enerjik bir hava katsak odaya fena mı olur?

Derken sayfalar arasında gezinirken bir model gördüm: Bir yatak bu kadar mı estetik ve gösterişli olabilir?
Özellikleri tam istediğim gibi. Aslında yuvarlak yatak konusunda çekincelerim vardı, "Öyle yatağa büyük ev lazım" gibi kulaktan dolma ön yargılarla hareket edip klasik bir yatak almıştım geçen sefer... Biliyorum odalar genelde dikdörtgen ve geleneksel modellerin dışına çıkmak cesaret işi gibi geliyor ama değil. Yuvarlak yatak tercih etmek için de pek çok sebep var. Her şeyden önce, yatak odalarına yeni boyut getiren bu estetik yatak modelleri köşesiz yapılarıyla çok daha yumuşak ve huzurlu yaşam alanları yaratıyorlar. Bu da yatak odalarında olması gereken özelliklerin başında geliyor benim için. Üstelik çok çağdaş ve sıradışı bir havası var.Yuvarlak yataklarda "nevresim ve yorgan n' olacak?" diyenleri de duyar gibiyim: Onu da araştırdım standart çift kişilik ürünler uyuyormuş. Özel olarak yapılan yorgan pike ve nevresim takımları da satın alınabilir pekala.Ama şart da değil. Bu kez kimseyi dinlemeyi düşünmüyorum. Sadece gidip görmem lazım. Yatak alırken uzmanlar birebir denemeyi, üzerinde gözlerinizi kapayarak sırt üstü 4-5 dakika uzanmanızı öneriyor. Bir de kesinlikle garanti belgesinin olmasını... Büyük markalardan alışveriş yapınca garanti sıkıntısı çekmiyorsunuz.Hatta ek ücretlerle garanti süresini dilediğiniz gibi uzatmanız da mümkün... Yatak dediğiniz öyle her yıl değiştirilen bir şey değil ki, iyice ölçüp biçmek gerek...

En kısa zamanda bir Yatsan bayiine gidip bu modeli denemeyi düşünüyorum. Bakalım, nasılmış? Açıkçası her yanım ağrıyarak uyandığım bugünlerde kendime daha güzel bir hediye düşünemiyorum!

0 yorum :

Moda ve yorum birbirini tamamlayan iki kavram bence, ne düşünüyorsanız yazın ;)