Modanisa ile Büyük Bedende Şıklık

Cuma, Mart 17, 2017 İlkim Kocamaz 0 Comments


Büyük beden moda ve giyim hakkında sıkça bir şeyler karalanıyor. Bu ayrımın ne kadar kötü olduğundan dert yanıyorlar. Ama bunları yazanların çoğu en fazla 44 beden olan kadınlar. Peki gerçekten büyük beden kategorisine giren birisinden bir şeyler okumaya ne dersiniz?
Uzun bir süre boyunca bütün moda sektörü bizi yok saydı itiraf edelim. Sonra yurtdışında bir canlanma oldu birçok marka büyük beden ürünler üretmeye başladı. Allah’a şükür zamanla bu tutum oldukça yavaş da olsa bizim ülkemizde de değişmeye başladı. Birçok farklı marka büyük beden ürünler üretmeye başladı. Birçok internet sitesi büyük beden seçeneklerine de yer vermeye başladı. Bence bu konuda en başta gelen internet sitesi de Modanisa.com oldu. Her yaştan kadına uyabilecek birçok farklı markayı bir araya topladılar. Bunu yaparken de sen şişmansın! Sana yapınca çok kumaş gidiyor dercesine fahiş fiyatlandırmalar yapmadılar. Müsemma, Metex, Shine Collection, Xado ve benzeri sayısız markayı tek çatı altında buluşturmaları onları ön plana çıkarttı.
Ancak son zamanlarda büyük beden giyim sekmelerindeki en büyük gelişme aralarına kattıkları Alia oldu. Marka kendini kısa ve öz bir şekilde çok güzel özetlemiş: “Alia ile her fizikte hareket özgürlüğü sizinle! Tesettürlü genç büyük bedenlerin beğenisine sunulan özel tasarımlar, doğal pamuk kumaşları ile rahat bir nefes almanızı sağlıyor. Şık ve rahat olmayı tercih eden stilleri, özgün bir koleksiyonla buluşturan Alia, trendleri takip eden özel parçaları ile Modanisa'da sizi bekliyor!”


Marka oldukça dinamik bir koleksiyona sahip. Birbirinden kullanışlı ve şık parçalar bir arada. Bedenleri ise 38 ile 54 beden arasında değişiyor.Birçok model Türkiye’deki büyük beden kıyafet algısını yerle bir edecek nitelikte. Örneğin yukarıda gördüğünüz önden düğmeli deri etek. Siz hiç diğer markalarda böyle bir model gördünüz mü? Şık gömlekler ve tunikler, bluzlar ceketler. Bir kadının ihtiyacı olabilecek tüm parçalar bir arada.

Alia ile ilgili en sevdiğim şey herhangi bir markada gördüğümüz, trend olarak dergilerde karşımıza çıkan şeyleri bizlere sunması. Kadınları büyük beden giyinen kadınlar olarak ayrı düşünmektense sadece kadın olarak görmeyi tercih etmesi. Tabii ki diğer bir artısı da fiyatlarının oldukça uygun olması!

0 yorum :

Moda ve yorum birbirini tamamlayan iki kavram bence, ne düşünüyorsanız yazın ;)