Yves Rocher'de "Gençlik İksiri" indirimi!

Perşembe, Mart 23, 2017 İlkim Kocamaz 0 Comments


Kıştan çıkınca sizin de benim gibi cildiniz, donuk, mat, ifadeniz de yorgun oluyor mu?
Ne maskeler kar ediyor, ne doğal yağlar... Makyajla idare ediyoruz çoğumuz ama yeterli değil, kalıcı bir çözüm bulmak gerek...
Üstelik cilt hassasiyeti de ayrı bir mesele...

Bilirsiniz, herkes birşeyler tavsiye eder ama "bir deneyim, n'olcak?" derken bir bakarsınız, bir sabah kıpkırmızı şiş bir yüzle uyanıverirsiniz! Cildin şakası yok.

Ben de bir yandan vitamin takviyesine başlarken, bir yandan da doğal içerikli, hassas ciltlere uygun, cildimi de bu yorgun, yıpranmış görüntüden kurtaracak ürün araştırmasına girdim. Bahar gelirken, akıl başa düşüyor tabii!...

Yves Rocher'in tüm ürünlerinin bitkisel olduğunu herkes bilir. Benim de aklıma ilk o geldi. Bu ihtiyacıma uygun bir ürün setleri olduğunu okumuşum daha önce.... Adı "Gençlik İksiri" imiş. Ciltteki kolajen miktarını 4 kat artıran ve tamamen bitkisel bir formüle sahip bu seri. Gençlik enerjisini yeniden harekete geçirmeyi ve böylece cildi canlandırmayı vaadediyor.
Mesela benim en çok merak ettiğim detoks etkili yaşlanma karşıtı serumun içinde cildi onarma ve korumaya yardımcı olan, tropikal bölgede yetişen (Madagaskar) Afloya bitkisi varmış. Daha önce hiç duymamıştım: Afloya bitkisinin yapraklarının kalbinde bulunan Afloyol adındaki molekül, bitkinin dış etkenlere karşı direnç göstermesini sağlıyormuş. Doğadaki bu gücü sayesinde, hava kirliliğine karşı cildi koruma gücü de bundan kaynaklanıyormuş. Böylece cilt yüzeyindeki kırışıkların hacim ve derinliklerinin azalmasına etki ederken, cildin ışıltı ve canlılık kazanmasını sağlıyormuş.

Yani gençlik enerjisi deyince, olgun ciltler için, 50+ gibi düşünmeyin. Benim gibi matlıktan, yorgunluk izlerinden, cildinizdeki ton farklılıklarından şikayetçiyseniz, denemeyi düşünün derim.
Söylediğim gibi hassas bir cilde sahip olduğum için her ürünü kullanamıyorum ama Yves Rocher gönül rahatlığıyla kullandığım bir marka ve bu serisini komple denemeyi planlıyorum. Ayrıca bilginiz olsun; "Gençlik İksiri" serisi bu aralar kampanyada. 26 Mart'a kadar bu indirimden yararlanıp detoks etkili serumla hassas ciltler için gündüz kreminden alacağım.

Tabii Silikon, renklendirici, paraben ve mineral yağlar içermediğini, formülünün %94’ten daha fazlasının doğal içeriğe sahip olduğunu da ekleyeyim.

Bakalım iksir bende nasıl etki edecek?

0 yorum :

Moda ve yorum birbirini tamamlayan iki kavram bence, ne düşünüyorsanız yazın ;)